Świetni prelegenci

Wybitni eksperci od .NET i Azure.

Sesje

Sesje pełne wartościowych treści, które zostały zdobyte przez prelegentów w boju
Oto nasi

Prelegenci

Oskar Dudycz

Event Sorcerer

Radosław Maziarka

Solution Architect i Engineering Manager w obszarze Azure

Paweł Piwowarczyk

Senior Software Engineer w Allegro Pay
<

Maciej Misztal

Cloud Architect w Allegro Pay

Jakub Dropia

Team Leader w Allegro Pay

Kamil Starczak

Senior Software Engineer w Allegro Pay

Marek Grabarz

Technology Advisor at Protopia, Microsoft Azure MVP
Rozkład jazdy

Agenda

  • Konferencja 09 CZE 2022
9.45 - 10.00
Organizatorzy
Organizatorzy

Rozpoczęcie konferencji

Kilka słów wstępu na temat konferencji i planu dnia.
10.00 - 11.00 AM
Oskar Dudycz
Oskar Dudycz

Marten, czyli pragmatyczny Event Sourcing w .NET

Event Sourcing przedstawiany jest jako ciekawy, ale akademicki i trudny w implementacji wzorzec. Marten idzie w poprzek tego stwierdzenia, pokazując pragmatyczne spojrzenie. Na swojej prelekcji pokażę jak w praktyce połączyć przeciwieństwa, czyli Event Sourcing, bazę relacyjną. Zrobimy na żywo prostą, ale pełną aplikację w .NET 6 pokazując, że nie taki ten Event Sourcing straszny.
11.00 - 12.00
Radosław Maziarka
Radosław Maziarka
Solution Architect i Engineering Manager w obszarze Azure

Modelowanie biznesowe w Cosmos DB

Cosmos DB to baza, która jest bardzo mocno promowana przez Microsoft. Jednocześnie jest ona postrzegana jako droga baza. Jest to jednocześnie prawda i nieprawda. Prawda, bo rozwiązanie wdrożone jako kopia rozwiązania z baz SQL skończy się zawałem serca dyrektora finansowego. Nieprawda, bo odpowiednie podejście pozwala znacznie obniżyć koszt i cieszyć się bardzo wydajnie skalującym się rozwiązaniem.

Na prezentacji chciałbym wam pokazać jak na konkretnym przykładzie biznesowym (ogólnopolska wypożyczalnia rowerów) przygotować propozycje rozwiązania, wdrożyć wybrane i wyliczyć ich koszt. A na koncu przedstawić sposoby monitorowania bazy danych.
12.00 - 13.00
Organizatorzy
Organizatorzy

Przerwa obiadowa

Szybka przerwa obiadowa!
13.00 - 14.00
Paweł Piwowarczyk
Paweł Piwowarczyk
Senior Software Engineer w Allegro Pay

Przygody i kompromisy z NoSQL w świecie Cosmos DB

Obietnica baz NoSQL, z jej elastycznością modelu danych zamiast silnych schematów kusi. Jak każda technologia bazodanowa rozwiązuje pewne problemy wprowadzając cały zbiór innych - kompromisy są wszędzie. Na przykładzie najpopularniejszej bazy NoSQL w chmurze Azure - Cosmos DB - chciałbym opowiedzieć Wam kilka historii z życia wziętych, które obrazują pewne kompromisy, pułapki i codzienne problemy.

Jak strukturyzować dane przy pomocy partycji? Jak używać transakcji? Jak i po co zmieniać oraz aktualizować model rekordów? Jak i po co migrować dane do nowych kolekcji? Jak nie używać indeksów? Jak analizować koszty i je estymować? Jak rozwiązywać problemy w dostarczanym przez MS SDK? Jak zrobić audyt (wersje) danych? Jak zrealizować outbox pattern? Zapraszam do wspólnej przygody w Cosmosie.
14.00 - 15.00
Jakub Dropia, Kamil Starczak
Jakub Dropia, Kamil Starczak

Azure Service Bus - Live with or without you?

Azure Service Bus to kolejka, która przetwarza setki wiadomości na sekundę w Allegro Pay. Razem z firmą Microsoft przeprowadziliśmy wiele testów, badań i ćwiczeń, aby dowiedzieć się jak najwięcej na jej temat i wypracować najlepsze rekomendacje dla przyszłych funkcjonalności i optymalizacji. I oczywiście zdecydować czy to technologia dla nas. Oprócz tego, mamy nasze SDK tzw. “wrapper”, który jest abstrakcją ułatwiającą użycie Azure Service Bus dla naszych nowych serwisów, zdarzeń i komend. W tej prezentacji chcielibyśmy podzielić się z Wami zarówno naszymi odkryciami, jak i użyciem usługi Azure Service Bus w naszym produkcie.
15.00 - 16.00
Marek Grabarz
Marek Grabarz
Technology Advisor at Protopia, Microsoft Azure MVP

Projektowanie sieciowe wielowarstwowych aplikacji w Azure AppService

AppService jest jedną z najpopularniejszych usług służących do hostowania aplikacji .NET w Azure. Samo jej użycie jest niezwykle proste, a problemy pojawiają się podczas zapewnienia zgodności z wymogami bezpieczeństwa w firmie i integracji usługi z siecią Azure, czy też siecią on-premises. Podczas sesji omówię i zademonstruję poszczególne składniki sieciowe dostępne w AppService - IP restrictions, Private Link, Service Endpoints, VNet Integration czy też Nat Gateway.
16.00 - 17.00
Maciej Misztal
Maciej Misztal
Cloud Architect w Allegro Pay

DevOps WarStories II

Opowieści z pola bitwy, z perspektywy małego zespołu z impact'em na cały projekt. Zwycięstwa, porażki, awarie i fakapy, ale też odpowiedzi na pytania: jak wprowadzać globalne zmiany w organizacji bez powodowania downtime'u oraz czego się nauczyliśmy przez ostatni rok i w jaką stronę zmierzamy?
100% DARMOWE

Bilety

VIP

0.00 PLN

  • VIPowskie miejsce w pierwszym rzędzie
  • Kompletnie za darmo!
  • Dostęp do nagrań z konferencji
  • Maksymalna przyjemność oglądania (ty wybierasz gdzie)
nasi

Sponsorzy

Platynowi

Allegro Pay
Allegro

Medialni

devWarsztaty